Şavşat’ta 2M Anaokulu

Şavşat’ta 2M Anaokulu

TOGEM ve 2M Enerji işbirliğiyle Şavşat'ta yapılan 2M Anaokulu açıldı

TOGEM'in himayesinde 2M Enerji Toptan Elektrik Ticaret Anonim Şirketi tarafından yaptırılan 3 derslikli 2M Anaokulu'nun, Artvin'in Şavşat İlçesinde düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Şavşat ilçe merkezinde hayırsever iş adamları Mehmet Nuri Ersoy ve Mehmet Yükselen tarafından yaptırılan 3 derslikli 2M Anaokulu'nun açılışında TOGEM, Artvin Valiliği, Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Üsküdar Belediye Başkanlığı Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Üsküdar Belediyesi yetkilileri hazır bulunmuştur.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Yusuf Çakır okulun yapımı ve açılış aşamasına gelene kadar yaşanan süreç hakkında bilgi verdi. Daha sonra TOGEM Başkanı Saadet Gülbaran yapmış olduğu konuşmada; "Bugün 2M Anaokulu açılışındayız. İlk heyecanımızı aynen taşırken hep desteklerini gördüğümüz gönüllerimizle canı gönülden yardımlarına tanık olduğumuz hayırsever işadamlarımız Mehmet Nuri Ersoy ve Mehmet Yükselen'e, Artvin valimize, Şavşat kaymakamımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza güzel bir gelecek kurmanın planlarını yapıyoruz." dedi.

Daha sonra Üsküdar belediye başkan Yardımcısı Ali Rıza Şenbabaoğlu konuşmasında; " Sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin katkıları ile kurulan TOGEM ülkemizin birçok yerlerine bu güzel okulları ve eserleri kazandırmıştır. Edirne'den Kars'a Muğla'dan Hakkâri'ye kadar dur durak demeden yaz kış demeden her yere hizmet götürmeye gayret ediyor." dedi. Daha sonra bir şiir okuyan ve katılımcılara hoş geldiniz diyen iki minik öğrencinin; "Bu güzel okulu bize hazırladığınız için sizlere teşekkür ederiz." demeleri büyük alkış aldı. İlçe Kaymakamı Abdullah Köklü de yapmış olduğu konuşmada; "Günümüzün en önemli meselesi olan eğitim, gelecek kuşakların gelişimi ve ülkelerin dünyada söz sahibi olmasında hayati rol oynamaktadır. Ülkelerin gelişmişlik düzeyleri de insanlarına sağladığı eğitim olanakları ve sistemleri esas alınarak değerlendirilmektedir. Gelişmiş veya gelişmeye namzet ülkelerde eğitime verilen öneme paralel olarak devletin yanı sıra sivil toplum kuruluşu ve yerel idarelerin de eğitim sürecinde aktif rol oynaması kaliteli eğitimin önünü açıcı gelişmelere sahne olmuştur. İşte bu önemli gelişmelerden biri de bugün Şavşat ilçemizde yaptırılan 2M Anaokulu vesilesi ile kendini gösteriyor." diyerek bu hizmetin ilçeye kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Açılış kurdelesini kesmeden önce hayırsever iş adamlarına ve TOGEM başkanına birer plaket verildikten sonra 2M Anaokulu açılış kurdelesi kesildi.

2M Enerji Genel Müdürü Sayın Mehmet Yükselen de TOGEM Başkanıyla tanıştıklarından beri yatırım yaptıkları bölgelerde okullar açma kararı aldıklarını belirterek, "İlkini Şavşat ilçesinde yapmak nasip oldu. Şu anda Akseki'de ikincisinin yapımı devam etmektedir. Türkiye'nin değişik vilayetlerinde okullar yapmaya devam edeceğiz." dedi.